PRI OBJEDNÁVKE NAD 60,-EURO, KURIÉR GLS ZADARMO!!!

Prečo my

Úvod InfoPrečo my

 

Koľkokrát sa vám to stalo? Mne často. Sedím na rybách, počasie praje, žena ma pustila, prúty vyvezené, v lodi podberák a podložka, na brehu vážiaci sak a vo foťáku baterky. Záber však neprichádza. Behá mi hlavou, dal som tam správnu guličku? Mám ich niekoľko druhov, všetky svetové značky. Nemal som tam dať zázračnú oliheň 2000? Alebo KGBčko? Ocean secret? Čo keď žerú sladké príchute? TOP Scopex fruity juice? Alebo Babičkinu jogurtovú záhradu? Mal som si kúpiť old school jahodu?

 

 

Nemám kŕmiť nie strednou, ale rovno najvyššou radou? Nezabije ma žena, že hádžem do vody guličky za 20 EUR kilo? Veď ona tomu nie veľmi rozumie.  Koľkokrát sa ma pýtala, že čo na tom stojí toľko peňazí. Zlato, to sú top nástrahy od najlepších svetových výrobcov, nadupané najkvalitnejšími surovinami, unikátnymi arómami a tajnými atraktormi - furt jej hovorím. Vtedy som si to uvedomil. Čo sú to tie najlepšie suroviny? Čo sú tie zložky, ktorým by nemal kapor odolať? Čo vlastne v tom boilies je, a za čo vobec platím? Proteíny, atraktory? Dobre, ale aké? A koľko? Rybie múčky? Ktoré a koľko percent?

Ako mám doverovať guličke, o ktorej vlastne neviem nič? Pretože sa fešák odfotil s 30 kilovou rybou a tvrdí, že ju chytil práve na tie alebo iné boilies? Nie, ja musím vedieť čo rybám ponúkam a nesmiem pochybovať o svojej nástrahe. Chcem si byť istý, že keď budem mať dobré miesto a montáž, tak sa na svoju guličku budem mocť spoľahnúť.

 

Áno, asi tušíte aké bolo riešenie. Veľa z nás sa na tú cestu dalo. A hurá do garáže. Miešať, šúlať, variť, sušiť a skúšať. To bol rok 2009. Študoval som s čelovkou v stane, doma, v aute, všade, kde sa dalo, všetky dostupné zdroje o surovinách, biológii kapra a skladal recepty. Keď už som toho prešiel toľko, že som sa pomaly mohol habilitovať za docenta z boiliesu , tak hurá hľadať dodávateľov surovín.

A tam som narazil. Sám človek nezoženie všetko! A tie maloobchodné ceny? Tak to budem hádzať do vody nie 20 EURO ale 40 EURO za kilo. A samozrejme, technológia, technológia a ešte raz technológia. So zasnením som pozeral na fotku najnovšej plne automatizovanej parnej linky z nemenovanej firmy. Celá nerezová, každá jej časť plní nepostradateľnú a presne určenú úlohu, a to len preto, aby finálny produkt bol dokonalý. To nikdy nemožem dosiahnúť doma.

 

A úspěchy? Darilo sa mi. Chytil som množstvo krásnych rýb a niekoľkokrát zvýšil svoj osobák. Dá sa to. V praxi som sledoval, ktoré suroviny robia boilies atraktívnym a začal som chápať, že HNV skratka nevznikla len tak a príjem a vyhľadávanie potravy kaprom má svoje zákonitosti. Ta skúsenosť je na nezaplatenie.

Ale! Vždy musí byť ale. Guličky neboli v takej kvalite ako som si predstavoval a recepty sa nepodriaďovali maximálnej účinnosti, ale dostupnosti surovín.

 

Vedel som, že sám na to stačiť nemožem. Potrebujem špičkových nadnárodných dávateľov surovín, odborného technológa, modernú technológiu a v neposlednom rade pomoc konzultantov a testerov, ktorí budú testovať na všetkých typoch vôd a za rozmanitých podmienok.

V živote sa riadim jednoduchým heslom -  NGU - Never give up! Nikdy sa nevzdať. Bolo to ako posadnutosť. Honba za dokonalou guličkou.

Bez pomoci rodiny, kamarátov a bez nemalých finančných prostriedkov by sa to nepodarilo     a zostalo by len pri snoch.

 

A teraz? Teraz riešim iba miesto a montáž. To je BUGS BAITS.

Copyright 2018 - 2024 © bugsbaits.eu